2018 Pmyo Mülakat Deneyimleri

yorumsuz
313 views
2018 Pmyo Mülakat Deneyimleri

Merhaba arkadaşlar. Sizlere Ankara pmyo mülakat deneyimi mi anlatmak isterim. 2018 yılında yaşanmış deneyimimi anlatayım. Arkadaşlar Polis Akademisi Gölbaşında sıraya girdik. Kapıdan 20 kişilik gruplar halinde bizleri içeri aldılar. Önce evrak teslimi gerçekleşti. Evrakları tam olmayan adayları tamamlaması için geri gönderdiler. Sonrasında tam olan adayları Boy Kilo ölçümüne aldılar ve gayet kolay aşamalar gerçekleşti. Oradaki polisler son derece sıcak kanlı ve yardımseverler. Kilosu tutmayan yani index’inde sıkıntı olan adaylara git terle kilo ver diye süre bile verdiler. Her neyse bu süreçler olduktan sonra bir bayan ön sağlık için kollara dişlere ve yüze baktı. O da gayet iyi hatta kimseyi elemiyor diyebilirim. Sonrasında renk körlüğü ve daha sonra çekoslovakyalılaştıramadıklarımızdan mısınız kelimesini hızlı bir şekilde müdür söyletti. Bu aşamalar da bittikten sonra spor parkuruna çıkıyorsunuz. Parkurda zemin çok güzel hiç endişeniz olmasın. Dikkat etmeniz gereken alanlardan bahsedeyim. Öncelikle ağırlık taşıma da kiloları bacaklarınıza yapışık tutun yani ellerinizi açmayın. Takla da minderin sonuna ayaklarınızı getirin ve hızlı kalkın. Slolom koşu da ise geniş alın ve bacaklarınızı açın. Engeller de ise yan yan iyice belinizi kırarak geçin, devirme durumunda iki saniye ceza alıyorsunuz. o yüzden çok dikkatli olun. Girecek olan arkadaşlara tavsiyem daha önceden parkuru denesinler. Hemen hemen her şehirde parkurlar var eğitim veriliyor. Önceden bilgi toplayın ve hazırlıklı gidin derim. Fotosel hemen çekiyor yani hak yemem vb. durum söz konusu değil. Spor da 40 saniye ve altı 100 tam puan alıyor. Mülakat yani kurul kısmında eleme olmuyor. Bir kaç soru soruyorlar daha çok sorular İnkilaplar ile alakalı. Güncel konular ile Nobel Kimya Ödülünü sordular mesela. Yani bu şekilde bildikten sonra yada yorum yaptıktan sonra tamam çıkabilirsin diyorlar. Sizlere önerim takım elbise ile kurulun karşısına çıkın. Oraya bir iş görüşmesine gelmiş gibi gitmeniz sizin faydanıza olacaktır.

PMYO parkur hazırlanma tavsiyeleri

Değerli polislik mesleğine gönül vermiş dostlarımız. Hemen hemen büyük şehirlerin hepsinde polislik parkurları kurulmaktadır. Bu hazırlık parkurları ciddi anlamda fayda sağlamakta ve adaylar bu parkurlar da hazırlanarak mülakatta güzel sonuçlar almaktadır.

Ankara da Bahadır Han Durum hoca Eryaman 3. Etapta parkur kurmakta hemen hemen bütün Ankaralı gençler mülakat öncesi alıştırma yapmaktadır. Bu parkuru bizzat denemiş birisi olarak, hocanın vereceği taktikler çok önemli olmaktadır. Çünkü ciddi manada kondisyon gerektiren bir parkur. Özellikle takladan sonra bazı adayların başı dönmekte, bu sorunu antremanla gidermektedirler.

Ankara da bir diğer parkur da AŞTİ de kurulmaktadır. Sizlere bu parkur hakkında detaylı bilgi de verilecektir.

İstanbul da bir kaç yerde parkur mevcuttur. İlerleyen günler de irtibat numaralarını vermeyi düşünüyoruz.

Yozgatta bir tane parkur kuruluyor arkadaşlar.

Kırşehir de bir tane besyo hocası parkur kurmaktadır.

Kısaca polisliğin başvurularının olduğu yani pmyo mülakatlarının yapıldığı bir çok merkez de parkur kurulmaktadır.

Parkur Ücretleri Ne Kadar?

Parkur ücretleri 25TL ile 35TL arasında değişmektedir. Büyükşehirler de yani Ankara, İstanbul, İzmir gibi şehirler de 35 TL alınmaktadır.

Parkurlar da Kız Erkek Fark Ediyor mu?

Arkadaşlar parkurlar da kızlara tanınan süre ve ağırlıklar da farklılık arz ediyor. Ama idmansız olanlar özellikle sorun yaşıyorlar. Ben yaparım diyerek denemeden gitmemenizi öneririz.

pmyo alımlarına sadece erkek adaylar başvurdu ve 48 saniye üstünde olan adaylar elendi. 40 ve altında yapanlar ise 100 tam puan aldı. Sizin parkurda alacağınız 100 puan çok büyük avantaj getirecektir.

pmyo 2018 alımlarında ise erkek adaylar için bu süre 50 saniye olarak belirlendi. 40 saniye ve altında yapanlar 100 tam puan aldı.

pmyo 2018 alımlarında aynı şekilde 50 saniye geçerli oldu.

Kızların alımlarında ise ; 60 saniye zaman tanındı. 50 ve altında yapanlar 100 puan aldılar.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 16 Aralık 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın