Geçmiş Pmyo Baraj Puanları

yorumsuz
263 views
Geçmiş Pmyo Baraj Puanları

Merhaba Polis Meslek Yüksek Okulu aday adayları. 

Pmyo hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz. Polis Meslek Yüksek Okulu olarak bilinen ve kazanan adayların iki yıl eğitim gördükten sonra başarılı olan adayların polislik mesleğine başladığı bir eğitim branşıdır.

Normal yüksek okullar da okutulan derslerin yanı sıra, Polislik ile alakalı kurallar ve atış, spor eğitimleri de verilmektedir.

Geçtiğimiz 2018 yılında  YGS’den 270 puan alan adaylar başvuru da bulunmuşlardı. İlerleyen günler de baraj puanı ve alım şartları ile alakalı sizlere puan açıklaması yapılacaktır. Puanın düşme durumu söz konusudur ama tam olarak netlik kazanmamıştır.

PMYO da belirtilen baraj puanını geçen adaylar belirli aşamalardan sonra iki yıl üniformalı ve yatılı olarak okulda eğitim göreceklerdir. Yurdumuzun bir çok ilinde PMYO okulları bulunmakta ve bu okullar da hafta içi yoğun bir eğitim verilmektedir. Kazanan öğrenciler hafta sonları çarşıya çıkmaktadırlar.

İlerleyen günler de sizlere alınacak aday sayısı ve baraj puanı hakkında açıklanır açıklanmaz bilgilendirme yapacağız. Gördüğümüz kadarı ile 270 puan ve 250 puan arasına genelde sınavda yığılma olmuş ve bu göz önüne alınarak adaylara baraj puanı belirlenecektir.

2019 Yılında 35.000 Polis Alınacağını Süleyman Soylu Açıkladı!

35.000 polis alınacağı yönünde geçtiğimiz günler de haberler yapılmış. Bu haberler arasında genel sayı sizlerle paylaşılmıştır. Bu 35.000 polis alımı içerisinde pomem, pöh, pmyo toplam sayısı sizlere verilmiştir. Pmyo alımı 2500-3500 arasında olması bizce muhtemeldir.

Sağlık ile Alakalı Sorusu Olanlar 

Merhaba arkadaşlar, sağlık şartlarına yönelik sorular soranlar oluyor, öncelikle okulu kazandınız diyelim, intibakta sağlık raporu alırken nelere bakıyorlar yönetmelikten alıntı yaptım. problemi olan arkadaşların aile hekimine bile olsa gidip kan tahlili yaptırmalarını tavsiye ederim. Sonuca göre problemli çıkanlar beslenmesine dikkat ederek yada spor yaparak o zamana kadar düzeltebilir en azından.

1500 Trafik Polisi Alınacak

Polis Eğitim Merkezleri, Polis Meslek Yüksek Okullarından mezun olacak adaylar arasından 1500 Trafik Şubesine atama yapılacak. İç işleri bakanı Süleyman Soylu bahsetmiştir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Aralık 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın