Pmyo Polislik Parkur Önerileri

2 yorum
372 views
Pmyo Polislik Parkur Önerileri

Son zamanlar da polislik alımlarında fiziki yeterlilikte parkura adaylar tabi olmaktadırlar. Bu parkur ; bekçi alımları, paem alımları, fyo alımları, pomem alımları ve pmyo alımlarında yer almaktadır. Parkurda adayların kondisyon becerisinin yanı sıra esneklik ve çabuklukta önem taşımaktadır. polis olmak isteyen adaylar bulundukları iller de açılan parkur çalışmalarına katılsınlar. Parkur da çünkü saniye ile yarışıyorsunuz ve 1 saniyenin bile size puan açısından önemi oluyor. 

Parkurda ilk etap da sizlerden sıçrama tahtası sağlı sollu beş kere yapmanız isteniyor. Akabinde lastiklerin içerisinden parmak ucunda seri bir şekilde geçerek, ağırlıkları belirlenen boneler etrafında taşıyorsunuz. Sonrasında sağlık toplarına sağlı sollu eliniz ile değerek atlama minderinden seri bir şekilde takla atarak, slolom koşu yapıyor ve engellerden geçerek bitişe ulaşıyorsunuz. Pmyo parkuru bu şekilde oluyor. Özel harekat parkurunda ise barfiks yer alıyor.

Polislik parkurları hangi iller de yer alıyor;

1.İstanbul

2.Ankara

3.Adana 

4. Mersin vb büyükşehirler de çalışma parkurları açılmaktadır. 

Erkek ve bayan adayların parkur da taşıdıkları ağırlıklar ve istenen saniye değişiklik göstermektedir. pmyo alımlarında bayan sayısı erkek sayısına göre de azdır. 

Sizlere ilerleyen yazımız da alımla birlikte parkur ipucuları ve parkur deneyimlerini paylaşacağız. Çalışma yapmanız için sizlere açılan illerdeki parkurları da paylaşımlarımız da sunacağız. Üniversite giriş sınavının ardından pmyo alımları başlayacaktır. Genç adaylar polis olmak isteyen genç arkadaşlar sizler şimdiden kondisyonunuzu artırın. Düz koşuya önem verin ve bacak kaslarınızı güçlendirin. Parkurda belirli bir noktadan sonra düşecek gibi oluyorsunuz. Önceden takla da atın, ilk defa sınavda takla atarsanız başınız dönebilir. Öncesinde parkurdan önce takla çalışmaları yapın.

Bekçi parkuru olsun pomem parkuru olsun hepsi birbirine benzemekte sadece saniyeler farklılık göstermektedir.

Parkura çıkmadan önce sesli bir şekilde kimlik kartınızı komisyona verip adınızı soyadınızı ve memleketinizi söyleceksiniz. Ardından düdük sesi ile de parkura başlayacaksınız. Bitişte sizi çeken fotosel var ve saniye otomatik olarak duruyor. Bütün parkur da olan biten kayıt altına alınıyor. Herhangi bir kuşkunuz olmasın. Sizler çalışın gerisini Allaha bırakın. Başarılar.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 11 Aralık 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Pmyo Polislik Parkur Önerileri (2 Yorum)