Polis okulu mezunları hemen göreve başlıyor mu

yorumsuz
271 views
Polis okulu mezunları hemen göreve başlıyor mu

Polis alım türlerinden olan pomem, pmyo, paem, fyo olsun okullarının bitmesinin ardından kura çekerler. Okul başarı sırasına göre şansları çoğalır. Kura çekimi bilgisayar ortamında online olarak yapılmaktadır. Kura çekiminden sonra meyil izini kullanırlar. Bu izin azami 15 gün olur. Aday memur dilerse bu izini kullanmayıp göreve hemen de başlayabilir. Bizim size önerimiz izninizi son güne kadar kullanın. Meslekte yoğunluktan dolayı yorulacaksınız.

Aday Memurluk Ne Kadar Sürüyor?

Aday memurluk en az bir yıl, en çok da iki yıl arasında tasdik olunur. Asalet tasdiki denir buna. Bir yıldan az sürede onaylanmaz. Bu onaylama işlemi sizin meslek performans puanınız baz alınarak yapılır. Aday memurluğu onaylanmayanların memurlukları düşer.

Yeni Mezunlar Hangi İller de Görev Yaparlar?

Yeni mezun polisler genellikle batı illeri ağırlıklı olarak kuraya tabi olurlar. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, vb nufüs yoğunluğundan dolayı atamanın fazla olduğu illerdir. Farklı branşlar da ilk atama doğuya da olabilir. Pöh mezunlarının genellikle illerdeki ihtiyaca göre atamaları yapılır. Pöh dışında pmyo yada pomem den mezun olan aday memurlar, çevik kuvvet ve asayiş şube de göreve başlarlar.

Mezun Olunca Tabanca Olarak Ne Veriliyor?

Emniyet Müdürlüğünün anlaşmasına göre mezun olduğunuz dönem de hangi firma ile alım anlaşması yapılmışsa silah yani beylik tabancası olarak o firmadan alırsınız. Son mezunlara sarsılmaz verilmiş. Bir önceki mezunlara ise Girsan verilirken , daha bir üst devrelere de canik verilmiştir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 2 Ocak 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın